środa, 15 grudnia 2010

Wykład został przeniesiony do Meczetu na ul. Wiertniczą 103 (przystanek autobusowy ŁOWCZA)


Wykład został przeniesiony do Meczetu na ul. Wiertniczą 103 (przystanek autobusowy ŁOWCZA)


Z przykrością informujemy że zmuszeni byliśmy przenieść drugą edycję z serii "Understanding Islam" w Domu Studenckim Riviera do Meczetu na ul. Wiertniczej 103 (przystanek Łowcza - autobusy nr. 422, 180). Żal jest spowodowany zarówno treścią jak i formą przekazania nam odmowy. Samorząd odmówił nam spotkania za pomocą mejla, w którym powołał się na artykuł na stronie EuroIslam.pl, na której widnieją komentarze użytkowników tak jak "Niech więc muzułmanie sobie wierzą ale w swoich krajach a nie tutaj". Drugim źródłem odwołania jest niniejszy blog.
Powołanie się w odmowie na źródła, w których pojawiają się komentarze o treściach nacjonalistycznych i skrajnie ksenofobicznych podważa zaufanie do bezstronności decyzji Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej (SSPW) i swobody wypowiedzi bedącej przywilejem społeczności akademickich zwłaszcza środowiska politechniki, które zrzesza studentów i profesorów - przedstawicieli wielu różnych kultur, światopoglądów i religii. Ostatnia decyzja zaprzecza podstawowemu założeniu wspólnoty akademickiej, a wzorce zachowania zaobserwowane u władz politechniki młodzi ludzie wkrótce poniosą w świat, decydując o jakości życia społecznego przez najbliższe lata. Relacje się buduje poprzez dialog. Dialog z "obcą" kulturą z reguly nie jest łatwy i właśnie dlatego staramy się utrzymywać przy życiu platformę, gdzie taki dialog jest możliwy.
Uroczyście zapraszamy wszystkich chętnych na drugą edycję z serii "Understanding Islam". Format będzie ten sam co w zeszlym tygodniu: dwa wykłady z przerwa na kawe i poczestunek, po których zachęcamy do rozmowy i zadawania pytań. Jesteśmy otwarci na wszelkie pytania i doceniamy każdy glos i kulturalnie wypowiedziane opinie w dyskusji, a wiemy,że je macie.  Do zobaczenia więc w piątek, Wszystkim czytającym ten post życzę, żeby Bóg was mial w opiece.

- Ebn Fernas - 

Poniżej plakat gdzie zmieniono dane. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz